تبلیغ محلی سالن زیبایی

سالن زیبایی کسب و کار محلی

فهرست آموزش

به فکر تبلیغات محلی سالن زیبایی خود باشید

از آنجایی که کسب و کارهای زیبایی، جزو کسب و کارهای محلی هستند، بیشترین مراجعه شما را مشتریانی تشکیل میدهند که در محله شما زندگی میکنند یا محل کار آنها آنجاست . البته در محله هایی که محل عبور و مرور افراد زیادی است (مثل میدان ها و چهارراه های بزرگ ، یا ایستگاه های مترو ، نزدیگی ترمینال ها ) نباید از افرادی که به طور مرتب از آن محل عبور میکنند نیز غافل شوید . در شهرهای متوسط و بزرگ که برخی از محله ها به عنوان محل اداری نیز مطرح هستند، باید دقت کنید که بانوان زیادی در شرکت ها و ادارات و موسسات مختلف مشغول به کار هستند که نیاز به خدمات آرایشی دارند. بنا بر این باید تبلیغات سالن زیبایی خود را طوری برنامه ریزی کنید که بانوان شاغل در محله ی اداری شما نیز با خدمات آرایشی و سالن زیبایی شما آشنا بشوند. در این موارد لازم است ساعت کاری سالن زیبایی شما با ساعت کاری ادارات و موسسات دیگر تنظیم باشد تا یک کارمند بتواند بعد از تعطیل شدن از محل کار به سالن شما مراجعه نماید.

برخی از تبلیغات محلی که برای سالن زیبایی میتوانید استفاده کنید :

تراکت ، برچسب هایی که روی زمین چسبیده میشود ، پوستر هایی که روی دیوار یا در مغازه های شلوغ میتوانید نصب کنید از گزینه های تبلیغ محلی در دسترس هستند. شهرداری ها نیز بنر هایی که شامل تبلیغ شماست نیز اجاره میدهند که وسط بلوار یا کنار گذرگاه های محلی شماست ( لمپوست بنر ). بعضی از پمپ بنزین ها هم با قیمت مناسب فضایی برای تبلیغات شما دارند. بهتر است از اجاره بیلبوردها به دلیل قیمت بالا خود داری کنید .

 

در تراکت آرایشگاه یا تبلیغی که در حال پخش آن هستید باید مشتری را ترغیب کنید که برای بار اول حتما به سالن شما بیاید. این تکنیک پیشنهاد رد نشدنی نام دارد. یعنی باید آنقدر پیشنهاد خوبی به مشتری ارائه دهید که نتواند از خیر آن بگذرد و هر طور شده از آن استفاده کند . پیشنهاد رد نشدنی نباید گنگ یا فرصت طلبانه باشد مثلا 99% تخفیف را کسی باور نمیکند یا اینکه با خود فکر میکند که احتمالا اما و اگری در کار باشد . اما میتوانید یک براشینگ رایگان برای اولین مراجعه پیشنهاد دهید.

حتی میتوانید برای کسانی که دو نفره مراجعه میکنند برای هرکدام یک براشینگ یا یک خدمت رایگان در نظر بگیرید . در این صورت هم پیشنهاد رد نشدنی است هم فرد باید یک نفر را مجاب کند که با او به سالن شما بیاید. به هر حال هر پیشنهادی که داشتید باید در کمال صداقت آنرا انجام دهید. در ضمن پیشنهاد شما باید تاریخ انقضا داشته باشد نمیتوانید در تراکت بگویید یک براشینگ رایگان برای شما و همراهتان. زیرا ممکن است فرد آنرا نگهدارد و شش ماه بعد که لازم داشت مراجعه کند. هدف ما این است که حتی اگر نیازی به براشینگ یا پیشنهاد شما ندارد وسوسه بشود و حتما مراجعه کند . پس محدود سازی تاریخ را فراموش نکنید . میتوانید برای اینکه شلوغی و ازدحام ایجاد نشود برای روزهای خاصی در هفته این پیشنهاد را ارائه دهید شنبه ها تا سه شنبه ها تا پایان خرداد ماه .

نکته دیگری که در پخش تراکت سالن زیبایی مهم است تعداد آن است شما باید تعداد مناسبی تراکت توزیع کنید مثلا برای هر دو هفته تعداد 5000 عدد تراکت تعدادی کم ولی قابل قبول برای شهرهای بزرگ است .

انواع پخش تراکت آرایشگاه که قابل قبول باشند و از هدر رفتن آنها جلوگیری شود :

در ساعت های عبور و مرور به دست عابران خانم داده شود . تراکت های سالن را در کیسه های خرید گذاشته و کیسه های حاوی تراکت را در یکی دو سوپرمارکت پرمشتری برای استفاده فروشنده بسپارید. می‌توانید تراکت های آرایشگاه را در کنار آیفون منازل با چسب کاغذی که راحت کنده میشود نصب کنید .

نوع دیگری از تراکت سالن زیبایی که میتواند با کیفیت بهتری چاپ شود حتی به شکل کارت ویزیت باشد این است که شما پیشنهاد ردنشدنی سالن زیبایی خود را چاپ کنید و در مراکزی که بانوان حضور دارند با معرفی سالن و کمی صحبت به آنها بدهید . صحبت های شما باید در راستای معرفی خودتان باشد. کارت شامل پیشنهاد ردنشندی خدمات زیبایی هم به عنوان یک لطف و با محبت کامل به فرد بدهید. حتی میتوانید به هر نفر دو عدد کارت بدهید. ( این دوعدد کارت دادن در مورد کارت ویزیت هم مهم است ).

هنگامی که شما صحبت میکنید و بعد تراکت یا کارت را به فرد میدهید، احتمال اثر بخشی آن چندین برابر میشود. درواقع توزیع تراکت آرایشگاه به روشهای قبلی که گفته شد با اینکه بهترین روشها هستند. اما باز هم هدر رفتن بسیاری دارند. اما از آنها هم غافل نشوید زیرا معرفی و دادن کارت هم فرصت و هم مکان مطلوب میخواهد و این فرصت و وقت همیشه در دسترس شما نیست .

مهمترین کاری که شما در تبلیغات سالن زیبایی خود انجام میدهید:

طراحی پیشنهاد رد نشدنی برای آریشگاه است . یادتان باشد که درصد تخفیف گذاشتن برای خدمات آرایشی کار افراد تنبل است که میخواهند خودشان را از فکر کردن خلاص کنند . درصدی تخفیف میگذارند و تمام . در خلال نوشته ها مثال برای پیشنهاد رد نشدنی زده شد . با توجه به تخصص و نوع خدمات سالن زیبایی خود این پیشنهاد را طراحی کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *